office@uny.org.ua
+380689901134

Закарпаття. Спільно: посилення потенціалу ОГС для відповіді на гуманітарну кризу

Posted by: Virovkina Liliia
Category: Новини
zakarpattya proekt

05 грудня 2022 року ГО «Ти потрібен Україні» розпочинає реалізацію проєкту «Сильніші разом» за фінансової підтримки БФ «Центр громадських ініціатив» в межах проєкту «Закарпаття. Спільно: посилення потенціалу ОГС для відповіді на гуманітарну кризу».

Мета проєкту – забезпечення доступу  ВПО та постраждалих осіб до  бази даних шаблонів юридичних/правових документів, які їм допоможуть вирішити їх первинні питання, що постають перед ними через війну, без прив’язки до території проживання у будь який зручний для них час у відкритому та безкоштовному форматі на сайті «Сильніші разом».

Завдання проєкту

1.Створення юридичного/правозахисного сайту для ВПО та постраждалих осіб – «Сильніші разом».

2.Розміщення на сайті «Сильніші разом» мінімум 20 юридичних/правових шаблонів документів у вільному доступі для ВПО та постраждалих осіб від воєнних дій.

3.Розміщення інформації про проєкт та сайт в  групах Фейсбука (по цільовим групам), в ЗМІ, платна реклама. 

4.Досягнення максимального охоплення проєкту.

5.Гуртування навколо проєкту інших організацій ВПО – шляхом подальшого передачу сайту ГС «Сильніші разом» (спілка ВПО та ВПО/АТО, на жаль, не має власного сайту).

6.Підвищена правоосвіта ВПО/постраждалих осіб: 

7.Сприяння більш якісній роботі ІГС, які працюють з ВПО та постраждалими від воєнних дій особами.

8.Сприяння допомозі та економії часу юристів/параюристів та адвокатів, які працюють із ВПО та постраждалими особами. 

Цільові групи проєкту.

1.ВПО та постраждалі особи від воєнних дій, які можуть мати додаткові статусу (мати одиначка, багатодітна сімя, малозабезпечена сімя, особа з інвалідністю тощо) -Забезпечення безкоштовними відкритими у вільному доступі юридичними/правовими шаблонами документів, якими вони зможуть скористатись у будь який час без прив’язки до території проживання та часу. 

  1. Юристи, параюристи, адвокати, які надають безкоштовні послуги з консультування ВПО/постраждалих осіб від воєнних дій – Зможуть економити час, надаючи готові шаблони 
  2. Організації ВПО та постраждалих осіб від воєнних дій -Зможуть економити власні ресурси (час, сили, кошти тощо) роздруковуючи потрібні документи тим ВПО чи постраждалих осіб від воєнних дій, які будуть до них звертатись  

На кінець квітня 2023 року планується проведення презентації сайту із шаблонами юридичних документів у відкритому доступі. 

Після закінчення проєкту ми плануємо проєкт продовжувати та масштабувати, тому за час реалізації даного проєкту будемо подавати інші грантові заявки для подальшої реалізації проєкту.

Крім цього, однією з особливістю даного проєкту є те, що створений сайт передається на адміністрування Громадській спілці «Сильніші разом», яка об’єднує організації ВПО.  З цієї причини не тільки одна ГО «Ти потрібен Україні» буде шукати фінансування на даний проєкт, а це буде робитись спільно. Кожна із організацій – членів спілки зацікавлені в продовженні проєкту. 

Ми бачимо цей сайт – як живий інноваційний сайт, де можна буде швидко знайти необхідну інформацію та шаблони документів, який буде використовувати в своїй роботі та залучатись до його адміністрування багато організацій ВПО.

Однією із пропозицією є реалізація сайту як соціальне підприємництво, поки розробляємо концепцію.

Зміст цієї новини є одноособовою відповідальністю ГО «Ти потрібен Україні» і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію БФ «Центр громадських ініціатив»”.

З повагою, 

Голова Правління ГО «Ти потрібен Україні» 

Вірьовкіна Л.В.