lawyer for NGOs
842 subscribers
5 photos
9 files
234 links
Юридичні безкоштовні консультації для волонтерів та неприбуткових організацій (громадські обєднання, благодійні та релігійні організації тощо)
Download Telegram
Хто впо/постраждала особа?
Завтра планую обзванювати, консультувати (безкоштовно). Хто хоче, напишіть на lilya.veryovkina@gmail.com
На жаль, не завжди громадські та благодійні організації мають такий обсяг коштів, щоб створити конкурентні умови на ринку праці та послуг. 
Часто знаходиться лише один єдиний ФОП, який згоден надати необхідні послуги за такі умови, які пропонує невелика громадська/благодійна організація.
І тут, як кажуть, обирати не приходиться. 
#ФОП_2_групи #ПОСЛУГИ_ФОП #громадський_сектор #ІГС #організації
#неприбуткові_організації #громадські_спілки #громадські_організації
#благодійні_організації
Чи може ФОП 2 групи надавати послуги громадській або благодійній організації - https://tinyurl.com/23ert3ll
Статті можна коментувати

Ми будемо відбирати питання, по яким писати далі статті.

Якщо вас здалось щось складно написано, кажіть теж. Будемо пояснювати на прикладах.

Якщо є заперечення - теж кажіть. Окремо винесемо їх при написанні статей.
АНОНС‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️31.01_5 помилок при укладанні та зберіганні договорів громадською та благодійною організацією
01.02_5 питань, на які треба звернути увагу волонтеру при укладанні договору з організацією
02.02_Зміна місцезнаходження громадської або благодійної організації
03.02_Надання допомоги волонтерам, які постраждали внаслідок здійснення волонтерської діяльності
06.02_3 головних юридичних питання, пов’язаних з отриманням організаціями грантів
07.02_Звіти неприбуткових організацій у податкову та статистику 1 частина (квартальна звітність)
08.02_Найменування та назва англійською мовою громадської або благодійної організації
‼️‼️‼️‼️До мене часто звертаються члени організацій, які не хочуть здійснювати діяльність, та хочуть/можуть передати організацію комусь іншому. При цьому реєстраційні послуги оплачує та сторона, яка забирає організацію. Загалом це безоплатні запити - тобто люди не хочуть за це оплати. Можна просто подякувати презентом. Чи є хтось, кому буде цікава така пропозиція? Пишіть на емейл lilya.veryovkina@gmail.com ‼️‼️‼️‼️
При юридичний допомозі та супроводу громадських та благодійних організацій я часто стикаюсь з деякими постійними вже помилками організацій у галузі договірного права.
Спробую систематизувати різні види помилок, якщо це так можна назвати, при укладанні та зберігання договорів у громадських та/або благодійних організаціях, а також громадських спілок. 
#договори #помилки_при_укладанні_договорів #цивільно_правові_договори
#договори_з_ФОП #зберігання_договорів #істотні_умови_договорів
#права_сторін #додаткові_угоди

5 помилок при укладанні та зберіганні договорів  громадською та благодійною організацією  - https://tinyurl.com/287yrb9n
Якщо вам допомагають наші статті, то не забувайте підтримувати нас.

20-50 грн - чашка кави або пачка сигарет)

Сподобалось стаття - кинули нам для заохотчення)

❤️Підтримати проєкт можна на рахунок UA063052990000026008050287340
Отримувач ГО «Ти потрібен Україні», код за ЄДРПОУ 40112590
Приватбанк (ЄДРПОУ банку 14360570, код банку 305299),
Треба написати ✍️«благодійна допомога на статутну діяльність».

Ще можна написати відгук, ми розмістимо на сайті. Для цього треба 2-3 речення + ваше фото + посада + назва організації на lilya.veryovkina@gmail.com
😉Якщо мені програміст сьогодні дозволить "вписати" у графік ще 1 статтю, то сьогодні буде ще стаття про анкетування банкам. 🤬ІБО мені стільки нервів зїв Приватбанк з їх анкетуванням, що я маю їх вимоги та свою скаргу опублікувати. Думаю, що я не одна така, і зараз громсектор мучають з цим анкетуванням. Тому будемо просити програміста чуток попрацювати за графіком.
Як волонтеру не стати рабом при укладанні договору з громадськими або благодійними організаціями?  Чи можуть бути ризики? 
Ось співавтор цієї статті Тарасенко Олександра укладає з нашою організацією ГО “Ти потрібен Україні”  волонтерський договір та замислилась. 
#волонтер #договір_про_провадження_волонтерської_діяльності #неприбуткові_організації #договір #відповідальність #права_та_обов’язки_волонтера #авторське_право_волонтера #волонтерська_діяльність #захист_бенефіціарів
5 питань, на які треба звернути увагу волонтеру при укладанні договору з організацією - https://tinyurl.com/25zv6bb4
Для мене особисто та, мабуть, більшості неприбуткового сектору – це болюча тема. Кожен рік січень - лютий ми витрачаємо свій час на те, щоб пояснити банку, що ми «не верблюд».
У цьому році моєї нервової системи вже не вистачило. Направила скаргу у Приватбанк. Цілий місяць спілкування. Більше 5 анкет та відмов. У кожній відмові все нові та нові причини. Вибачення з боку Приватбанку. І знову все спочатку.
Лист – скарг Приватбанку додаю до статті, щоб бачили, що проблема системна.
Лист писала вже з емоціями. І хоча за стереотипом юрист має бути неемоційним, я собі дозволяю емоції, якщо питання стосується мене чи моєї організації особисто. Звісно, клієнтам-бенефіціарам я таке не пишу. Але тут мені хотілось хоча б на рівні емпатії достукатись до людей, які сидять за своїми моніторами у хороших офісах банків.
Ви там сидите, а ми – громсектор – тут гробимось, і ще маємо Вам пояснювати, що ми не спонсоруємо тероризм. Про який тероризм взагалі йде в організації з символікою та назвою «Ти потрібен Україні»?) 
#Анкетування_у_банку #НБУ #фінансовий_моніторинг #кінцевий_бенефіціарний_власник #засновники #неприбуткові_організації
#легалізація_та_відмивання_доходів #фінансування_тероризму  #фінансування_розповсюдження_зброї  #громадський_сектор #ІГС #організації 
#громадські_спілки #громадські_організації #благодійні_організації
#релігійні_організації #Приватбанк
Анкетування з боку банків. Неправомірні вимоги - https://tinyurl.com/24yjt9l3
Десь з 10.02 повертаємось до теми фінмону та кінцевих бенефіціарних власників та інших питань, які зараз дергають громсектор.

Я про це вже писала разів так...багато...але ситуації не покращується, а погіршується, тому...підемо знову тему вивчати.

Чи є тут організації, які:

1. Вказали у себе в ЄДР наявність кінцевих бенефіціарних власників. Маякніть.

2. Взагалі і досі не подали про наявність/відсутність КБВ.
Теж відпишіться у коментарях.

По фінмону - це дуже аукається тим, хто:
1) працює бухгалтером, як фоп чи по цпд,
2) з іншими кведами, які передбачають управління юрид.особою

І в загальному сенсі фінмон - це про проблеми при анкетуванні банками.

Теж напишіть, чи є питання/проблеми.
Доброго дня. Є питання. Я голова Громадської спілки "Сильніші разом" - це спілка організацій впо + постраждалих осіб. там було при реєстрації 19 організацій засновників. зараз десь 23 організації. Ми робимо зараз під спілку сайт. На ньому будуть безкоштовні шаблони юрид документів для ВПО та постраждалих (це вже зробили). Зараз думаємо про сам сайт. Питання - є старе лого спілки. Хочемо оновити. Але щоб просити дизайнера це зробити, треба йому казати у вигляді чого ми хочемо бачити це лого. Може у вас є ідеї?
🤓Дуже приємно, що я бачу на вакансії помічників юристів та юристів до нас подаються адвокати. Я сприймаю це як комплімент. 🦾 Єдине, хотіла б звернути увагу адвокатів😢: 🤦‍♀️🙇‍♀️1) Статті ми поки пишемо безкоштовно. Якщо я і буду зараз оплачувати статті, то тільки бухгалтерам, бо не вистачає їх професійної точки зору. По юристам - чекаємо гранти, бо за рахунок благодійних внесків ми поки не витягаємо оплату. 🤷‍♀️😭2) Навіть після грантів рівень оплати буде невисокий - це не той рівень, до якого звикли адвокати. Тут більше для душі робота та може для самореклами. 😒3) Вам може бути морально складно працювати, бо Ваші статті буду перевіряти я - юрист, тобто юрист перевіряє статті у адвоката😂. Ось сьогодні я відписалась одному адвокату по його пробній статті, що він бере не ту норму ПКУ. Тут може бути моральні проблеми. (Чому в мене нема і досі свідоцтва адвоката - не подавала документи, кожен раз мені казали в лоб суму хабаря та я йшла, і так не подала документи. Може колись буде час та мені суму хабаря побояться сказати у лоба, тоді я подам таки документи). ...Якщо ці 3 пункти адвокати Вас не відлякують, то раді чекати у команду. Від Вас пробна стаття на будь яку юридичну проблему ІГС та/або волонтерів. 💋💋💋
Давайте до 1000 підписників дійдемо?
Будемо раді за підтримку!
Запрошуйте своїх друзів та знайомих у телеграм канал!
🤦‍♀️Для тих, хто тут вперше. Безкоштовно статті на сайті швидкі консультації у телеграмі - ви задали питання - ми коротко відповіли консультації усні ВПО та постраждалих (на будь які юридичні питання, окрім кримінального права), які проживають у Київській області, це я провожу по іншому проєкту...🤷‍♀️А все інше - ПОКИ платно, поки ми не знайдемо фінансування донорів/благодійників. 💋А для тих, хто дійсно, зацікавлений у тому, щоб наш проєкт стартанув як повноцінна безкоштовна допомога - допоможіть знайти донорську організацію, яка підтримує проєкт (ми віддячимо) . 💋А ще варіант нас підтримати - будь які благодійні внески на наш рахунок. Таким чином ви зможете дати нам стартанути) .
На сьогоднішній день волонтери відіграють важливу роль для підтримки як громадян, так і держави в цілому, надаючи допомогу у різних питаннях та сферах. Достатньо часто волонтери ризикують власним здоров'ям та життям, щоб допомогти іншим. 
#волонтер #допомога #міжвідомча комісія #виплата #довідка #інвалідність #страхування
Надання допомоги волонтерам, які постраждали внаслідок здійснення волонтерської діяльності - https://tinyurl.com/2yz55pam
У неділю буде анонс статей на наступний тиждень.😉