office@uny.org.ua
+380689901134

Організація та проведення Форуму “Проблеми впровадження Стратегії інтеграції ВПО” за підтримки Програма розвитку ПРООН в Україні

Деталі заходу

customer
Донор/Грантодавець

Програма розвитку ПРООН в Україні

date end
Дата проведення

12.12.2018

location
Локація

м. Дніпро

Мета заходу – підготовка системного документа щодо вирішення ключових проблемних питань, з якими стикаються переселенці у всіх регіонах України та подальша презентації її органам центральної влади “Оцінка результатів впровадження Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та Плану заходів з реалізації Стратегії, підготовлена громадськими організаціями ВПО (список організацій додається) за підтримки ПРООН в Україні в рамках аналізу стану захисту прав та інтересів ВПО у Харківській, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Дніпропетровській областях”

Категорії заходу:
  • Взаємодія з органами місцевого самоврядування
  • Взаємодія із суддями
  • Права внутрішньо переміщених осіб

Реалізація

forum 1
Форум

Захід організували ГО “Ти потрібен Україні”, ГС “Сильніші разом”. Також у форумі брали участь представники моніторингової місії ОБСЄ.

“Учасники з усієї України зібралися, щоб обговорити Стратегію інтеграції ВПО у різних областях, впровадження житлових програм, систематизувати інформацію та підготувати спільний документ, презентація якого запланована на лютий 2019 року”, – сказав Євген Кузнецов, спеціаліст з питань соціальної згуртованості Програми розвитку ПРООН в Україні.

Співавторами спільного документу стали більше 30 організацій, представники яких взяли участь у Форумі, та інші організації, що надали  свої пропозиції.

“Ми плануємо презентувати розроблений громадськістю матеріал центральним органам влади та міжнародним організаціям з тим, щоб вони використали його у процесі прийняття подальших рішень. Це буде перший документ, який підготують саме членські організації, використовуючи власну інформацію “з полей”, бо більшість з таких регіональних організацій не мають жодного доступу до ЗМІ та власних ресурсів для публікації здобутої практики/матеріалів”, – наголосила Лілія Вірьовкіна, голова ГО “Ти потрібен Україні” та ГС “Сильніші разом”.

Заступник директора департаменту – начальник управління трудових відносин, зайнятості населення та умов праці Дніпропетровської ОДА Юрій Петренко звернув увагу на затверджений Кабінетом Міністрів України 21.11.18 року План реалізації Стратегії: «В Плані містяться заходи, які стосуються 2 та 3 кварталу 2018 року, що в принципі неможливо вже реалізувати». Також він звернув увагу на те, що Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб не має регіональних/обласних відділів, а компетенція даного Міністерства жодним чином не делегована на місцях ні іншим органам державної влади, ні органам місцевого самоврядування.

Друга частина Форуму стосувалась проблем доступу ВПО до судів та адміністративних органів. Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Софія Данилів розповіла, які помилки допускають внутрішньо переміщені особи при зверненні до суду: «Щоб підтвердити факт народження дитини на окупованій території, жінки не вказують батька дитини; вказують прізвище матері відповідно до змін прізвища, що відбулись на окупованій території, в той же час суд може приймати тільки згідно даних українського паспорту, не надають медичних документів та відмови з РАГС тощо». Керівники громадських організацій ВПО  консультувалися із суддею щодо їхніх власних кейсів. Одна з учасниць навіть зазначила, що готова змінити на деякий час адресу проживання, щоб її справа потрапила саме до такої відкритої та «зрозумілої» судді.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Павло Наливайко розповів про роботу мобільних офісів безоплатної правової допомоги, які розташовані на блокпостах при виїзді з тимчасово окупованої території. За його словами, мобільні офіси не можуть працювати на «нульовому кілометрі», бо це дуже небезпечно для співробітників, але в той же час його віддаленість у 800 метрів від нього становить певні труднощі для деяких людей. Софія Данилів запропонувала, щоб на самих блокпостах розповсюджували безоплатно бланки відповідних документів.

publications
Публікації
report new
Звіт